Centrum Dialogu Alegoria zaprasza na niezwykle ciekawie się zapowiadającą konferencję. Jej tematem będzie budowanie relacji w bardzo szerokim ujęciu: rodzinnym, społecznym, czy uczelnianym. Temat niezwykle ważny szczególnie obecnie, w czasie trwania obostrzeń związanych z pandemią. Konferencja „budujMY…jak budować mosty zamiast murów w relacjach rodzinnych, szkolnych i społecznych?” odbędzie się w piątek, 3 grudnia w siedzibie Alegorii przy Placu Kazimierza Wielkiego 5 w Tarnowie.

Jak przekonują organizatorzy, podczas konferencji prelegenci przekażą bardzo dużo ważnych i przydatnych informacji, m.in.:

• dowiesz się, jak traktować siebie samego z empatią, by móc potem w taki sposób traktować bliskie Ci osoby
  • doświadczysz tego, jak bez oceniania możesz przekazywać informacje o tym, jak widzisz i odbierasz rzeczywistość rodzinną, szkolną i społeczną
  • poznasz trzy kroki do lepszego rozumienia tego, co dzieje się z nastolatkiem w domu i szkole
  • poznasz system otwartych dialogów, który  wspiera dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym

• 9.00 Otwarcie konferencji
  • 9.15-10.00   Agata Olszak-Szymula  „Mów do siebie czulej-empatia wobec krytyka wewnętrznego”
  • 10.00- 10.45 Iza Szczepaniak-Wiecha „Budując porozumienie… Co zamiast etykietek, wydawania ocen i szufladkowania innych?”
  • 10.45-11.05  Pytania do prelegentek
  • 11.05-11.30  Przerwa kawowa
  • 11.30-12.15  Wacław Srebro „Słuchanie – drogą do serca nastolatka”
  • 12.15-13.00  Beata Bernatek „Otwarte dialogi, czyli jak wspierać dzieci i młodzież w kryzysie?”
  • 13.00-13.30  Marta Łazarczyk „Verbi valor-odnaleźć sens relacji”
  • 13.30-14.00  Pytania do prelegentów
  • 14.00 Zakończenie konferencji

Prelegenci

Agata Olszak-Szymula trenerka komunikacji empatycznej i mediatorka w nurcie NVC, Coach i Praktyk Terapii IFS. Założycielka Strefy Relacji, w ramach której prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne m.in. dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Mama 9-letniej Uli i 6-letniego Julka. Inspiruje się Rodzicielstwem Bliskości i metodą Porozumienia Bez Przemocy

Izabela Szczepaniak-Wiecha, trenerka umiejętności interpersonalnych, facylitatorka. W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności interpersonalnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie.  Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi interpersonalne i grupy rozwojowe oraz szkolenia dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Obszary jej specjalizacji trenerskiej to: umiejętności komunikacyjne, rozwiazywanie konfliktów, budowanie relacji i współpracy w zespole, rozwój kompetencji trenerskich i facylitacyjnych, dynamika grupy.

Wacław Srebro – psycholog, nauczyciel akademicki. Od ponad 20 lat, zajmuję się pracą  z młodzieżą i rodzinami. Prowadzi szkolenia i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli i uczniów. Jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinnej przy Prezydencie m. Tarnowa. Bierze udział w różnych formach doskonalenia umiejętności z zakresu pomocy psychologicznej. Posiada szerokie doświadczenia z zakresu profilaktyki uzależnień i psychoedukacji zdrowia psychologicznego. W swoich działaniach zawodowych i w osobistym życiu osobistych podkreśla zasadę, że ważniejsze od tego, co się stało jest to, co z tym zrobimy.

Beata Bernatek – psycholog, psychoterapeuta, współpracuje z poradniami zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, jak również w zakresie pomocy psychologicznej i psychoedukacji dla służb mundurowych, certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji Amity ART, doświadczenie zawodowe to min. Katedra Psychoterapii CM UJ, Oddział Leczenia Uzależnień Szpitala Specjalistycznego MSW w Otwocku oraz współpraca z Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie leczenia zaburzenia stresu pourazowego (PTSD), psycholog transportu, obecnie Z-ca Dyrektora ŚCZP w Nowym Targu ds. profilaktyki – trener koordynator ds. profilaktyki

Marta Łazarczyk – koordynatorka projektu „Verbi valor–wartość słowa” w  Fundacji Alegoria. Trenerka komunikacji empatycznej, facylitatorka i logoterapeutka Viktor Frankl Instytut Wien. Ma za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w placówkach oświatowych jako nauczyciel, wychowawca oraz dyrektor szkoły na różnych poziomach edukacyjnych. Specjalizuje się w tematyce z zakresu budowania i rozwijania potencjału zespołu poprzez rozwój lidera, z  komunikacji, rozwiązywania konfliktów w zespołach pracowniczych oraz zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ.