W sobotę, 15 października rodzice i studenci działającego przy naszej uczelni Uniwersytetu Dziecięcego zainaugurowali rok akademicki 2022/2023.

Podczas uroczystości głos zabrała JM Rektor ANS w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. – Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Kochane Dzieci – nasi najmłodsi Studenci, rozpoczynacie dziś wielką naukową przygodę – kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Niezmiernie się cieszę, że na miejsce rozwijania swoich naukowych pasji wybraliście naszą Uczelnię. Zapewniam Was, że wybór ten był trafny oraz, że wspólnie z wykładowcami zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pokazać Wam, jak fascynujący jest świat nauki.

Celem Uniwersytetu jest popularyzacja wiedzy i rozbudzenie aktywności poznawczej u dzieci poprzez zabawę. W aktywny, badawczy sposób nasi studenci poznają naukę oraz otaczający świat. Na zajęciach odbywających się w komfortowych warunkach rozbudzana jest w młodych studentach pasja, a nasi wykładowcy pomagają im odkrywać własne zainteresowania, rozwijają zdolności uczenia się przez całe życie, kształtują umiejętności krytycznego myślenia i uczą współpracy z innymi.

W trakcie inauguracji studenci otrzymali indeksy i wysłuchali wykładu Podróż dookoła świata. Gdzie rośnie pieprz i skąd się bierze czekolada, autorstwa mgr inż. Anny Białas.

Życzę Wam zatem: bardzo udanych eksperymentów, arcyciekawych wykładów, prezentacji i warsztatów oraz wielu powodów do niczym nieskrępowanej, dziecięcej radości. Rodzicom i opiekunem gratuluję tak wspaniałych pociech, dziękuję za zaufanie i wybór naszego Uniwersytetu Dziecięcego oraz również życzę wszelkiej pomyślności. – zakończyła Rektor Małgorzata Kołpa.

Wróć do góry