Kilka dni temu w naszej Akademii odbyły się dwa interesujące spotkania. Pierwszym z nich było I Międzynarodowe Spotkanie Projektowe MOV-E, które miało na celu doskonalenie interkulturowych sprawności komunikacyjnych w praktyce fizjoterapeutycznej poprzez zdalny kurs, dotyczący analizy i terapii ruchu. Drugie to V Międzynarodowe Spotkanie Projektowe HEALINT4AL, które koncentruje się na dostosowaniu standardowych materiałów do nauczania przedmiotów technicznych na kierunkach inżynierskich tak, aby odpowiadały one potrzebom edukacji on-line.

Uczestnikami I Międzynarodowego Spotkania Projektowego MOV-E byli: Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Miskolci Egyetem, Satakunnan Ammattikorkeakoulu OY, Istanbul Aydin Universitesi Vakfi, Knowledge Innovation Centre (Malta) LTD oraz Clinica Vistahermosa Grupo HLA SL.

W V Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym HEALINT4ALL wzięli udział partnerzy projektu, tacy jak: University of Nottingham, Middlesex University w Londynie, Satakunta University w Pori, University of Alicante, Aristotelio Panepistimio Thessalonikis, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie oraz Knowledge and Innovation Center. Celem było pracowanie, przygotowanie i wdrożenie kursów online związanych z elektroniką, mikrokontrolerami i językami programowania, które są wprowadzane wraz ze sprzętem fizycznym.