Bardzo dobre 6. miejsce zajęła reprezentacja PWSZ w Tarnowie w finale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Tarnowskie akademiczki prawo do gry w finale krajowym wywalczyły w rozgrywkach eliminacyjnych półfinału strefy B.

Rozgrywki grupowe rozpoczęły tarnowskie studentki bardzo dobrze. W swojej grupie nie przegrały żadnego pojedynku (2 zwycięstwa, 1 remis) i awansowały do dalszej fazy z pierwszego miejsca w grupie. Niestety, mecz kluczowy dla szansy o awans do pierwszej czwórki Mistrzostw futsalistki tarnowskiej PWSZ przegrały w rzutach karnych. Ostatecznie zajęły jednak wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Były jedną z dwóch reprezentacji państwowych wyższych szkół zawodowych, które zdołały wywalczyć awans do finału.

Krzysztof Tomalski/trener: gratuluję dziewczętom bardzo dobrego 6. miejsca. Zał oczywiście szansy na awans do finałowej czwórki, w regulaminowym czasie gry był remis i przegraliśmy dopiero w rzutach karnych. Ale odkładając na bok sportową złość należy docenić szóste miejsce w kraju. Turniej nie był łatwy, należy rozegrać w nim dużą liczbę spotkań i w każdym utrzymać wysoką koncentrację. Decydują drobiazgi, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Często o wszystkim decyduje dyspozycja dnia. Ale takie są turnieje i po prostu należy być przygotowanym na trudne mecze i duży wysiłek. Dlatego jeszcze raz gratuluję zespołowi. Zrealizował założenia taktyczne, graliśmy bardzo dobrą piłkę, każda z zawodniczek dała z siebie wszystko. Na osłodę pozostaje nam dokończyć rozgrywki Akademickich Mistrzostw Małopolski w których zajmujemy obecnie drugą pozycję.

Wróć do góry