Do finału Akademickich Mistrzostw Polski awansowały nie tylko Panie, ale również studenci tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych. W półfinale strefy C AMP zorganizowanym w Krakowie o awans rywalizowało 12 reprezentacji uczelni z Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i świętokrzyskiego.

Tarnowscy akademicy trafili do grupy D razem z Politechniką Rzeszowską i Akademią Nauk Stosowanych z Nowego Sącza. Wygrali spotkanie z Politechniką Rzeszowską 7:2 oraz zremisowali 3:3 z ANS Nowy Sącz, dzięki czemu awansowali do dalszych gier z pierwszego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale pokonali 2:1 Uniwersytet Jagielloński, a w półfinale tym samym stosunkiem bramek Politechnikę Lubelską.

Dopiero w finale ulegli 3:1 reprezentacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został tarnowianin Szymon Leśniak.

Dzięki temu sukcesowi do finału AMP w futsalu awansowali zarówno studenci jak i studentki ANS Tarnów, co jest kolejnym, bardzo dużym sukcesem.

Gratuluję drużynie, ponieważ rozegrała bardzo dobry turniej. Poziom był bardzo wysoki i już w fazie grupowej musieliśmy grać z największym zaangażowaniem, żeby zapewnić sobie korzystne rozstawienie w dalszej fazie turnieju. O tym, że nie było łatwo może świadczyć fakt, że poza finałem pozostały tak mocne drużyny jak AZS AWF Kraków czy AZS ANS Nowy Sącz. Cieszymy się z awansu, wiemy co jeszcze należy poprawić w organizacji naszej gry i mamy nadzieję, że z Gdańska przywieziemy dobry wynik – analizuje trener futsalistów Krzysztof Tomalski.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Lizak, Hubert Plebanek, Igor Wójcik, Kacper Kijowski, Klaudiusz Woźniak, Krzysztof Kucharczyk, Maciej Kuchta, Mateusz Michoń, Piotr Witek, Przemysław Łyczko, Sebastian Kitrys, Szymon Leśniak, trener: Krzysztof Tomalski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – awans na finał AMP