Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie podpisała umowę o współpracy z firmą Transition Technologies – Control Solutions sp. z o.o. Najwięcej na jej podpisaniu skorzystają studenci, przed którymi otwiera się bogata paleta możliwości.

Studenci z Wydziału Politechnicznego będą mogli m.in. odbywać praktyki w firmie TTCS oraz realizować prace dyplomowe przy współpracy z inżynierami z tej firmy – wyjaśnia dr inż. Łukasz Mik, zastępca kierownika Katedry Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki ANS w Tarnowie.Dzięki temu zyskają dostęp do rozwiązań, wiedzy i myśli technicznej z najwyższej półki, co dostarczy im niezwykle ważnych umiejętności i będzie dużym atutem podczas wchodzenia na rynek pracy już po zakończeniu studiów – dodaje.

Transition Technologies – Control Solutions (TTCS) specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej. Swoim klientom oferuje usługi inżynierskie oraz wdrożenia najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań. Doświadczona kadra inżynierska, setki zrealizowanych, wysoko ocenianych projektów, najwyższej klasy „know-how” dla większości rozwiązań funkcjonujących w automatyce przemysłowej na całym świecie – tak wygląda TTCS w telegraficznym skrócie.

– W szczególności firma skupia się na wdrożeniach kompletnych systemów sterowania automatyki procesowej, jak i stanowisk zrobotyzowanych oraz na usługach inżynierskich dla procesów technologicznych – dodaje dr Łukasz Mik.

Firma rozwinęła umiejętności w tworzeniu rozwiązań opartych o rozproszone systemy sterowania (DCS), programowalne sterowniki logiczne (PLC), wizualizacje (SCADA), komputery przemysłowe (Industrial PC) oraz dobór i optymalizację procesów produkcyjnych, w zakresie których projektuje także stanowiska zrobotyzowane.
Wróć do góry