6 lutego 2015 r. odbył się finał pierwszej edycji Tarnowskiego Turnieju Matematycznego zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Zakład Matematyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

W etapie szkolnym wzięło udział 252 uczniów reprezentujących osiem szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach oraz Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie.

Do finału zakwalifikowało się 33 uczniów, którzy zmierzyli się z finałowymi zadaniami w piątek 6 lutego 2015 r.

Finałowi Turnieju towarzyszyły warsztaty dla nauczycieli matematyki, na temat pracy z uczniami uzdolnionymi.