Inżynierowie elektrycy są ciągle poszukiwani ma rynku pracy zarówno naszym tarnowskim jak i w Małopolsce i całej Polsce. Rozwój firm, inwestycje, postępująca automatyzacja procesów technologicznych, nabierająca tempa transformacja energetyczna w Polsce wymusza potrzebę ciągłego zasilania gospodarki w nowe, dobrze przygotowane kadry do pracy na stanowiskach inżynierów jak elektryków, elektryków-automatyków, elektryków-projektantów, służb utrzymania ruchu.

Kierunek inżynierski Elektrotechnika na Wydziale Politechnicznym AT już od ponad 20 lat dostarcza takich specjalistów, którzy nie mają problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, pracę znajdują już w trakcie studiów, co pozwala im już na tym etapie zdobywać doświadczenie zawodowe i jednocześnie kształtować swój rozwój. Z drugiej strony nasi absolwenci są cenieni przez przemysł, a jako studenci zdobywają nagrody w konkursach jak np. III miejsce w Lidze Elektryka w ramach Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka.

Jest to efekt dobrze skrojonego programu studiów na profilu praktycznym, gdzie możliwe jest m.in. uzyskanie uprawnień (sepowskich) do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, czy uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowego Wspomagania Projektowania (ECDL CAD).

Elektrotechnika jest też w wykazie uczelni i kierunków studiów zapewniających nabycie kwalifikacji przydatnych w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – studenci Elektrotechniki w związku z tym starać się mogą o stypendium Ministra Obrony Narodowej.

Na Elektrotechnice są jeszcze wolne miejsce w ramach prowadzonej rekrutacji dodatkowej.

Zapisz się na studia, studiuj komfortowo, zdobądź dobry zawód i ciesz się życiem!

Przeczytaj także:

Szukają pracowników. Energetyka płaci nawet 35 tys. zł miesięcznie (portal money.pl)