24 czerwca podczas uroczystej gali z okazji święta miasta nasz absolwent Filologii Polskiej, a obecnie nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, autor trzech książek i laureat plebiscytu Nauczyciel na Medal, mgr Mateusz Kołodziej otrzymał Dukata Tarnowskiego, przyznawanego za upowszechnianie i promocję kultury.

– Piątek 24 czerwca był bardzo sympatycznym dniem. Raz, zakończył się kolejny rok szkolny. Zwykle nie cieszę się z tego powodu, ale ten właśnie zakończony był wyjątkowo trudny z wielu względów, dlatego naprawdę – chyba podobnie jak wielu uczniów – od jakiegoś czasu odliczałem kolejne dni do rozpoczęcia wakacji. Po drugie, w moim rodzinnym Tarnowie odbyła się gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury oraz stypendiów artystycznych. W trakcie uroczystości z rąk prezydenta Miasta Tarnowa pan Romana Ciepieli, jego zastępczyni pani Agnieszki Kawy i przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jakuba Kwaśnego odebrałem wyróżnienie w postaci Dukata Tarnowskiego za upowszechnianie i promocję kultury. To swego rodzaju wyróżnienie za całokształt pracy. – pisze Mateusz Kołodziej na swoim blogu.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Artur Gawle, Mateusz Kołodziej