Sportowcy zrzeszeni w klubie AZS Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie podtrzymali mistrzowską passę i czwarty raz z rzędu wygrali klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski wśród Publicznych Uczelni Zawodowych. W tym sezonie wystartowali w 20 konkurencjach, zdobywając łącznie aż 588 punktów. Dzięki temu wyprzedzili PWSZ Nysa (500 pkt) oraz KPU Krosno (311,5 pkt).

– Wygraliśmy czwarty raz z rzędu, piąty w historii, a ciągle nie przestaje mnie to cieszyć i mogę zapewnić, że ciągle czujemy głód sukcesu i wolę wygrywania sportowej rywalizacji – nie kryje zadowolenia Wojciech Nowak, prezes AZS ANS Tarnów. – Moja radość jest o tyle większa, że na nasz triumf złożyły się dobre wyniki osiągane w kilkunastu dyscyplinach co pokazuje, że wysoką jakość można pomnażać i kierunki przez nas obrane zostały wytyczone właściwie – dodaje.

W tym roku sportowcy AZS ANS Tarnów zdobyli pięć „dużych” medali AMP. Złoty i srebrny we wspinaczce na czas oraz boulderingu zdobyła Aleksandra Kałucka, dwa brązowe w tych samych konkurencjach dołożyła jej siostra Natalia, co przełożyło się na „złoto” w klasyfikacji drużynowej kobiet. Warto podkreślić, że Natalia to aktualna Mistrzyni Świata seniorek we wspinaczce na czas, a Aleksandra wygrała Akademickie Mistrzostwa Świata (Natalia zdobyła „brąz”).

Sukcesy wspinaczy dały Uczelni aż 134 punkty do klasyfikacji ogólnej. Jeszcze więcej, bo aż 168 punktów zdobyły żeńska i męska drużyna piłki nożnej oraz futsalu. W tej ostatniej dyscyplinie, zarówno Panie, jak i Panowie wystąpili zresztą w krajowych finałach. Niestety nie udało się obronić tytułu Mistrzyń Polski siatkarkom, które przygodę z AMP zakończyły na półfinałach.

Na słowa uznania zasługują także nasi lekkoatleci, którzy do dorobku AZS ANS dołożyli 116 punktów – dodaje Prezes Nowak. Jeśli dodamy do tego punkty pływaków, tenisistek stołowych oraz szachistów to otrzymamy wynik w postaci kolejnego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

– Gratuluję sportowcom, trenerom oraz działaczom, bo sport, nawet indywidualny, promuje współpracę i profesjonalizm na każdym szczeblu. Pamiętam, jak kilka lat temu zaczęliśmy używać hasła „Uczelnia Mistrzów” i jestem dumna, że każdy kolejny sezon pokazuje, że nie ma w tym cienia przesady – mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Ja również dziękuję sportowcom oraz trenerom, bo tylko oni wiedzą, jak ciężka praca kryje się za sukcesami. Jednocześnie zapraszam obecnych i przyszłych studentów do naszej sportowej, akademickiej rodziny. Zapewniam, że dla każdego jest w niej miejsce – kończy Prezes Nowak.