Wzorem lat ubiegłych, nauczyciele akademiccy i studenci specjalności Filologia Romańska Wydziału Humanistycznego Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zapraszają do wspólnego świętowania Dni Frankofonii, które obchodzimy już po raz dziewiętnasty. To ogólnoświatowe święto miłośników języka francuskiego i kultury frankofońskiej zaplanowaliśmy na dni 21-27 marca 2022.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w następujących quizach on-line dostępnych pod załączonymi linkami:

Bohaterowie literatury francuskiej: https://quizizz.com/join?gc=33019493

Kraje frankofońskie i ich stolice: https://quizizz.com/join?gc=44054117

Położenie geograficzne krajów frankofońskich: https://quizizz.com/join?gc=59127397

Życie i twórczość Moliera: https://learningapps.org/watch?v=pkcvbtpj522

Zapraszamy również na nowo powstałe na Instagramie konto studentów i wykładowców Filologii Romańskiej ANS w Tarnowie, na którym romaniści podzielą się interpretacją wierszy poetek frankofońskich – właśnie w ramach świętowania Dni Frankofonii. Mamy nadzieję, że uda się nam zaszczepić w Was miłość do języka Moliera, który wciąż urzeka swoim pięknem. Jesteśmy przekonani, że zachwycicie się bogactwem dziedzictwa kulturowego Francji i krajów francuskiego obszaru językowego. A może nawet zapragniecie dołączyć do nas, wybierając studia na Filologii Romańskiej?

Życzymy dobrej zabawy!

Wróć do góry