logo_frankofonii_PWSZNauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie wraz ze studentami specjalności Filologia romańska i Administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Dni Frankofonii, które odbędą się w dniach 17-20 marca 2015 r. w murach tarnowskiej PWSZ.

Miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli wziąć udział w spotkaniu wideokonferencyjnym ze studentami z Uniwersytetu w Nantes we Francji, warsztatach z języka francuskiego pt., Baśniowy świat Charlesa Perrault, dyktandzie z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim pt. Trzeba będzie zmienić image oraz konkursie Kanada – z czego słynie ten kraj?. Ponadto, odbędą się prezentacje pt. Belgia – Erasmus, compte rendu z przygody życia i Jak ja nie cierpię tych Smurfów, fenomen komiksu francuskojęzycznego oraz mini koncert Francuskie dźwięki i nie tylko.

Soyez tous les bienvenus!
Serdecznie zapraszamy !

Zgłoszenia:

  • Spotkanie wideokonferencyjne Poznajmy się lepiej, zapisy: dr Magdalena Szczepanik-Ninin, mszninin@pwsztar.edu.pl – do 16 marca 2015 r.
  • Konkurs Kanada – z czego słynie ten kraj? dla gimnazjalistów, realizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – zapisy: mgr Ewa Gawron pod adresem ewag@is.net.pl do 15 marca 2015 r.
  • Warsztaty z języka francuskiego pt. Baśniowy świat Charlesa Perrault, prowadzone przez mgr Małgorzatę Kutę, dla uczniów gimnazjów i liceów, studentów – zapisy: mgr Joanna Godoniuk pod adresem: lefrancaiscestgenial@pwsztar.edu.pl.
  • Dyktando Trzeba będzie zmienić image z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim dla uczniów gimnazjów i liceów, studentów i wszystkich zainteresowanych – zapisy: dr Magdalena Szczepanik-Ninin dyktandofr@pwsztar.edu.pl – do 16 marca 2015 r.

Pliki do pobrania:
Dyktando – Regulamin (DOC)
Dyktando – Aneks do regulaminu (DOC)
Dyktando – Zgłoszenie (DOC)
Program Dni Frankofonii 2015 (PDF)

Szczegółowy program Dni Frankofonii 2015 w PWSZ w Tarnowie
17-20 marca 2015 r.

Wtorek, 17 marca
godz. 17.00 – 19.00
Spotkanie wideokonferencyjne studentów PWSZ ze studentami Uniwersytetu w Nantes we Francji w ramach trzeciej edycji projektu Poznajmy się lepiej.

Środa, 18 marca

budynek C, sala C06
godz. 13.30 – 13.45
Prezentacja pt. Belgia ERASMUS – compte rendu z przygody życia / Belgique Erasmus- compte rendu d’une belle aventure przygotowana przez Paulinę Słomską i Paulinę Gardoń, studentki IIIgo roku Administracji międzynarodowej i unijnej z językiem francuskim.

godz. 13.45 – 15.00
Dyktando pt. Trzeba będzie zmienić image z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim – dla uczniów gimnazjów i liceów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych.

budynek C, sala C017
godz. 15.15 – 16.15
Warsztaty z języka francuskiego pt. Baśniowy świat Charlesa Perrault / L’Univers merveilleux de Charles Perrault poprowadzi mgr Małgorzata Kuta.

Piatek, 20 marca

budynek C, sala C017
godz. 10.00 – 11.45
Konkurs Kanada – z czego słynie ten kraj? / Pour quoi le Canada est-il connu ? dla gimnazjalistów, realizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie.

godz. 12.00 – 12.30
Prezentacja pt. Jak ja nie cierpię tych Smurfów! – fenomen komiksu francuskojęzycznego/Je hais les Schtroumpfs! – le phénomène de la bande dessinée francophone, przygotowana przez Agnieszkę Rolę, Paulinę Osikę, Jadwigę Starzec, Natalię Czaplę, Marcina Gawlika, studentów IIgo roku Filologii Romańskiej.

godz. 12.30 – 13.00
Mini-koncert Francuskie dźwięki i nie tylko, przygotowany przez Zuzannę Ogorzelec, studentkę Igo roku Filologii Romańskiej z zespołem.

godz. 13.00
Ogłoszenie wyników dyktanda i konkursu oraz zamknięcie uroczystości.

Frankofonia 2015 - plakat lores

Wróć do góry