Nauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Dni Frankofonii, które odbędą się w dniach 17-19 marca 2014 r. w murach naszej Uczelni.
Miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli wziąć udział w konkursie Belgia – z czego słynie ten kraj?, warsztatach z języka francuskiego pt. Mikołajek, Tintin i cała reszta, dyktandzie z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim pt. Wojaże kształcą, czyli co lub kogo można wygrać w kraju savoir-vivre’u oraz w quizie Co wiesz o Francji?, a także obejrzeć spektakl muzyczny pt. Żywe obrazy francuskich mistrzów pędzla.
W programie przewidziano również referat „Jak słońce zostało malarzem. O dagerotypie”, który wygłosi mgr Agnieszka Kocik.

Soyez tous les bienvenus!

Szczegółowy program Dni Frankofonii

frankofonia_2014_plakatZgłoszenia:

Konkurs Belgia – z czego słynie ten kraj? dla gimnazjalistów, realizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – zapisy:
mgr Ewa Gawron pod adresem ewag@is.net.pl do 10 marca 2014 r.
-> Regulamin konkursu

Warsztaty z języka francuskiego pt. Mikołajek, Tintin i cała reszta prowadzone przez mgr Małgorzatę Kutę – zapisy: mgr Joanna Godoniuk pod adresem lefrancaiscestgenial@pwsztar.edu.pl

Dyktando Wojaże kształcą, czyli co lub kogo można wygrać w kraju savoir-vivre’u z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim – dla uczniów gimnazjów i liceów, studentów i wszystkich zainteresowanych – zapisy: mgr Anna Grabowska pod adresem dyktandofr2014@pwsztar.edu.pl do 14 marca 2014 r.

-> Regulamin dyktanda
-> Aneks do Regulaminu
-> Formularz zgłoszenia
-> LISTA LAUREATÓW DYKTANDA

Quiz Co wiesz o Francji? przygotowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Romanistów, zapisy pod adresem romaniscipwsz@gmail.com do 17 marca 2014 r.

-> Informacja o quizie

 

 

Wróć do góry