Studenci drugiego i trzeciego roku filologii angielskiej mieli okazję uczestniczyć w realizowanych w ramach projektu „Perspektywy Współpraca Synergia Zarządzanie w Tarnowie” zajęciach z udziałem pracodawców i praktyków. Gościem ostatnich spotkań był prawnik, Igor Sumara, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem w tematach bezpośrednio związanych z potencjalnymi ścieżkami zawodowymi dla absolwentów anglistyki.

Zajęcia dotyczyły trzech obszarów: działalności tłumacza w Internecie, wykorzystania języka angielskiego w pracy prawnika oraz pracy w branży nowych technologii.

Studenci otrzymali podstawowe informacje na temat świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym koniecznych do przygotowania dokumentów oraz obowiązków wobec konsumentów. Usłyszeli o specyfice pracy z dokumentami prawnymi w różnych porządkach prawnych i o współpracy prawnika z tłumaczem zarówno w zakresie dokumentów urzędowych, jak i biznesowych. Dowiedzieli się, jak wygląda ścieżka kariery w branży nowych technologii, gdzie potrzebne są kompetencje filologa oraz jakie kursy i szkolenia uzupełniające wiedzę przydadzą się w tej branży. Na przykładzie rozwiązania Vasco Electronics zapoznali się z technologią wspierającą tłumaczenia.

Warsztaty i spotkania z pracodawcami i praktykami to ciekawy sposób na zetknięcie się z lokalnym rynkiem pracy w obszarach zgodnych z zainteresowaniami studentów filologii angielskiej.