Tydzień Święta Uczelni Katedra Elektrotechniki rozpoczęła od bezpłatnego szkolenia dla studentów z programowania sterowników PLC i paneli operatorskich HMI – we współpracy z krakowską firmą Multiprojekt Automatyka Sp. z o. o. Studenci na zestawach szkoleniowych mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności poznając podstawowe elementy języka drabinkowego występujące w sterowniku Fatek – styczniki, timery, liczniki, ich zasadę działania i konfigurację, dokonać edycji programu drabinkowego na przykładzie prostego algorytmu wykorzystującego zależności czasowe i ilościowe sygnałów. Wykorzystywane były także: programowanie krokowe, funkcje, podprocedury, moduły wejść/wyjść analogowych, moduły temperaturowe, szybkie liczniki sprzętowe, pozycjonowanie NC. Stworzono także wizualizacje do programów.

Dziękujemy Multiprojekt Automatyka Sp. z o. o. za przeprowadzenie szkolenia.

Zapraszamy na kolejne atrakcje przygotowane przez Katedrę Elektrotechniki celebrujące 26 rocznicę powstania naszej Uczelni – już jutro rozpoczynamy Tarnowskie Dni Elektryki 2024