Wydział Sztuki ANS w Tarnowie zaprasza do obejrzenia dwóch wystaw, które składają się z prac przygotowanych przez absolwentów i obecnych studentów grafiki i wzornictwa. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać ze zwiedzania ekspozycji „10/10. Wystawa 10 dyplomów z okazji 10-lecia Wydziału Sztuki ANS”, prezentowanej w Multimedialnym Centrum Artystycznym, oraz „Wynurzenie” wystawianej w Tarnowskim Centrum Kultury.

Wydział Sztuki ANS już od 10 lat współtworzy tarnowską scenę artystyczno-projektową. Wiele z projektów, których pomysłodawcami i wykonawcami są studenci i wykładowcy Wydziału, na stałe wpisało się w tarnowski pejzaż artystyczny. Do najważniejszych należą: Konfrontacje Plakatu Studenckiego, czasopismo Linia Prosta, prezentacje dyplomów, pokazy mody, wystawy i projekty artystów i dizajnerów.

„10/10. Wystawa 10 dyplomów z okazji 10-lecia Wydziału Sztuki ANS” obejmuje wybór prac dyplomowych przygotowanych w czasie dekady istnienia Wydziału. Wśród nich znajdują się te z zakresu projektowania produktu, komunikacji wizualnej, projektowania identyfikacji i fontów, plakatu, grafiki wydawniczej i reklamowej.

Wydział jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym w regionie, a jego absolwenci widoczni są w ogólnopolskim środowisku projektowym. Prezentowane prace to przykłady najciekawszych rozwiązań dyplomowych, obiecujące zapowiedzi dalszego rozwoju absolwentów, już poza murami uczelni.

Zwiedzający wystawę mogą obejrzeć prace Karoliny Raś, Katarzyny Stępień, Lidii Milas, Michała Jędraszka, Katarzyny Łokczewskiej, Wioletty Leszczyńskiej, Natalii Bielaszki, Beaty Janigi, Dominiki Kijowskiej, Przemysława Poręby, zrealizowane pod kierunkiem promotorów: prof. Wojciecha Regulskiego, dr. Bartłomieja Bałuta, dr hab. Bożeny Groborz, dr hab. Anny Szwai, dr Iwony Rypeść-Kostović, dr Ewy Bujak, dr. Bożydara Tobiasza.

Z kolei wystawa „Wynurzenie” daje możliwość poznania najnowszych prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuki z zakresu projektowania produktu, mody, komunikacji wizualnej, grafiki wydawniczej, multimedialnej i reklamowej.

Midisaż „10/10. Wystawa 10 dyplomów z okazji 10-lecia Wydziału Sztuki ANS” odbędzie się 17 marca o godz. 17.00 w Multimedialnym Centrum Artystycznym (ul Wałowa 25, Tarnów), z kolei wernisaż wystawy „Wynurzenie” tego samego dnia o godz. 18.00 w Tarnowskim Centrum Kultury (Rynek 5).