Studentki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i zawodniczki AZS ANS Aleksandra i Natalia Kałuckie odniosły spektakularny sukces podczas rozgrywanych w austriackim Innsbrucku Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce. Aleksandra zdobyła złoty medal, a aktualna Mistrzyni Świata Seniorek, jej siostra Natalia była trzecia w konkurencji „na czas”. Nasze Studentki „rozdzieliła” Włoszka Giulia Randi, która zdobyła „srebro”. Podopieczne trenera Tomasza Mazura nie mogły marzyć o lepszym początku Mistrzostw.

Przed startami były pewne problemy z systemem pomiaru czasu. Było dużo falstartów, pojawiały się nerwy, ale później ułożyło się po naszej myśli – relacjonuje na stronie Pasja AZS Tomasz Mazur, szkoleniowiec reprezentacji Polski na AMŚ.

Przede wszystkim chciałam się skupić na braku falstartu, zajęciu dobrej pozycji, żeby pewnie pobiec. Wiedziałam, że w takich warunkach muszę dać z siebie niemal wszystko, żeby nie popełnić błędu ze zbyt szybkim startem. Ze spokojną głową mogę więc podejść do czwartkowego startu w boulderingu – opowiada Akademicka Mistrzyni Świata.

Na środę zaplanowano półfinały konkurencji „w prowadzeniu” do którego awans wywalczyli Ida Kupś i Olaf Malinowski, zajmując odpowiednio ósme i dwudzieste pierwsze miejsce.

Skład reprezentacji Polski na AMŚ:

Kobiety: Natalia Kałucka (klub: KU AZS ANS Tarnów/uczelnia: Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; konkurencje: na czas, bouldering), Aleksandra Kałucka (KU AZS ANS Tarnów/Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; na czas, bouldering), Ida Kupś (KS Korona Kraków/Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; bouldering, prowadzenie), Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Mężczyźni: Olaf Malinowski (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Politechnika Lubelska; bouldering, prowadzenie), Bartłomiej Podlewski (KS Sportiva Tarnów/Politechnika Krakowska; na czas).

Kierownikiem Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw był Wojciech Nowak, Prezes AZS ANS Tarnów.

Wróć do góry