Zespół Krzysztofa Zalewskiego będzie główną gwiazdą koncertu „Akademia dla Tarnowa”, który odbędzie się w ramach tegorocznych Juwenaliów. Poza wykonawcą tak znanych przebojów jak: „Annauszka”, „Polsko”, czy „Miłość miłość” 14 maja na Błoniach zagrają dwa lokalne zespoły: Sad Smiles oraz Jedno. Wstęp na koncert jest darmowy.

Tegoroczne Juwenalia mają wyjątkowy charakter. Stanowią bowiem część obchodów 25-lecia powstania Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Uczelnia powstała jako Wyższa Szkoła Zawodowa w 1998, rok później zmieniła się w Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, a 1 marca 2022 roku przekształciła się w Akademię Nauk Stosowanych. Wszystkie zmiany i rozwój uczelni podporządkowane były celowi nadrzędnemu, którym jest utworzenie Akademii Tarnowskiej. Stosowne wnioski zostały już złożone, a od historycznego wydarzenia dzielą nas tygodnie.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, dlatego cieszę się niezmiernie, że mogą w imieniu swoim, studentów i całej społeczności akademickiej naszej Uczelni zaprosić wszystkich na koncert zespołu Krzysztofa Zalewskiego, który wystąpi dla nas w niedzielę, 14 maja. Mam nadzieję, że zarówno ten koncert, jak i pozostałe występy zaproszonych artystów przypadną Państwu do gustu – mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Krzysztof Zalewski ma ostatnimi laty doskonałą passę, nagrywa bardzo dobrze przyjmowane przez fanów oraz krytykę płyty więc mam nadzieję, że to będzie niezapomniany wieczór. Tym bardziej, że przed naszą gwiazdą zagrają dwa niezwykle ciekawe zespoły: Jedno oraz Sad Smiles. Koncertowi przyświeca hasło: „Akademia dla Tarnowa”, chcemy bowiem w ten sposób podziękować wszystkim mieszkańcom regionu za minione 25 lat. To także zapowiedź tego, co być może już za kilka tygodni stanie się faktem, czyli powstania w mieście uczelni akademickiej – dodaje Piotr Kopa, Kierownik Biura Promocji ANS w Tarnowie.

Koncert będzie stanowić zwieńczenie tegorocznych Juwenaliów, które rozpoczną się już w piątek, 12 maja i potrwają cały weekend. – Zapraszamy na wieczór ze stand-upem, spartakiadę, kino plenerowe i wspólne grillowanie – zapowiada Krystian Niziołek, przewodniczący samorządu studenckiego ANS.

Szczegółowy plan imprez juwenaliowych znaleźć można na stronie Uczelni.

Tegoroczne Juwenalia stanowią istotny element hucznych obchodów „srebrnego” jubileuszu tarnowskiej Uczelni. Ich apogeum przypadnie dokładnie w dniu urodzin ANS, czyli 19 maja. Tego dnia zaplanowano uroczyste posiedzenie Senatu i Rady Uczelni oraz Galę Jubileuszową w Centrum Sztuki Mościce.

Strona poświęcona jubileuszowi.

Darmowy koncert „Akademia dla Tarnowa” odbędzie się w niedzielę, 14 maja na tarnowskich Błoniach (wejście od ul. Romanowicza), początek od ok. 18.

Wróć do góry