2015.03.symtur lillehammer_016W dniach 9-13 marca 2015 r. grupa 5 wykładowców oraz 15 studentów tarnowskiej PWSZ, kierunek Ekonomia, specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim odwiedziła uczelnię partnerską Lillehammer University College (LUC)w Norwegii. Wizyta ta była częścią mobilności realizowanej w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. W trakcie pobytu w LUC studenci zwiedzili uczelnię partnerską, spotykali się ze studentami norweskimi oraz wzięli udział w wykładach w języku angielskim dotyczących problematyki turystyki w Norwegii:

Second home development and mass sport events” Prof. Thor Flognfeldtjr.
History of the Norwegian ski resort” Even Tjørve

Ponadto, młodzież oraz kadra dydaktyczną uczestniczyli w wykładzie, prezentacji oraz zajęciach praktycznych realizowanych w ramach przedmiotu “Snow Business”, które odbyły się w ośrodku sportów zimowych Sjusjøen, oddalonym o ok. 20 km od Lillehammer. Studenci mieli możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i aktywnego spędzenia czasu na stokach narciarskich. Uczestnicy wymiany odwiedzili również miasteczko olimpijskie i skocznię narciarską, gdzie w roku 1994 odbyły się XVII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W programie wizyty znalazło się również spotkanie z polskim rezydentem, przedstawicielem małego biznesu Panią Agnieszką Piotrowicz, która przedstawiła realia prowadzenia działalności gospodarczej w Norwegii.

W trakcie wizyty wykładowcy PWSZ odbyli serię spotkań z wykładowcami LUC, w trakcie których wymienili się wiedzą oraz doświadczeniami na temat systemu szkolnictwa wyższego w Norwegii oraz w Polsce, porównali programy studiów, sylabusy, oraz system praktyk realizowanych w obu uczelniach. W czasie spotkań zespołu projektowego omówiono dotychczasowe działania w ramach realizowanego projektu, plan wizyty studentów i wykładowców z Norwegii w PWSZ w Tarnowie, w maju 2015 oraz ich udział w IV Konferencji Kół Naukowych w PWSZ w Tarnowie.

Wizyta w Lillehammer University College w Norwegii była znakomita okazją, zarówno dla studentów jaki i wykładowców, do zapoznania się z systemem edukacji w Norwegii, udziału w inspirujących spotkaniach, wykładach, poznania realiów życia i studiowania w kraju partnerskim oraz zawiązania wielu cennych znajomości.

 

 

Wróć do góry