Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna się X edycja konkursu matematycznego adresowanego do uczniów szkół średnich pod nazwą „Tarnowski Turniej Matematyczny”.

Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których główną ideą jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, a równocześnie przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w zawodach matematycznych o podwyższonym stopniu trudności, takich jak ogólnopolskie olimpiady matematyczne. Zawody wystartowały osiem lat temu z inicjatywy grupy nauczycieli tarnowskich szkół średnich. W pierwszych ośmiu edycjach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, na co liczymy także w tym roku. Turniej odbywa się pod patronatem JM Rektor Akademii Tarnowskiej w Tarnowie i jest organizowany przez Katedrę Matematyki.

Poniżej załączamy następujące dokumenty:

Zachęcamy też do zapoznania się z opisem przebiegu poprzednich edycji konkursu na stronie: https://ttm.anstar.edu.pl/

W razie wątpliwości prosimy kierować pytania na adres e-mailowy:

TarnowskiTurniejMatematyczny@gmail.com