Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa oraz studenci pierwszego roku studiów pielęgniarskich mają zaszczyt zaprosić społeczność akademicką oraz gości na Uroczystość Czepkowania, która odbędzie się 26.04.2018 r. o godzinie 11:00 w auli budynku CIMG_3160.

IMG_3306

Czepkowanie jest to uroczystość zawodowa będąca oznaką pierwszego stopnia wtajemniczenia do zawodu pielęgniarki. Studenci pierwszego roku studiów pielęgniarskich otrzymują białe czepki bez paska. Uroczystość ma dwojakie znaczenie: informacyjne – forma przekazu informacji o stopiu zaawansowania wykształcenia zawodowego, oraz refleksyjne – wyzwalanie myślenia opartego na idei humanizmu.

Plan uroczystości obejmować będzie między innymi okolicznościowe wystąpienie, obrzęd przypięcia symbolicznego czepka, wspomnienie o Hannie Chrzanowskiej oraz słowo o pielęgnowaniu chorych w domach współcześnie.

SZCZEGÓŁY
Data i godzina: 26 kwietnia 2018, 11:00
ORGANIZATOR
Zakład Pielęgniarstwa