SYMTUR - Konferencja - PLAKAT

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Kształcenie na profilu praktycznym w szkolnictwie wyższym
– założenia reformy, stan obecny, perspektywy.
Refleksje i doświadczenia z realizacji polsko-norweskiego projektu.

25 kwietnia 2016 roku
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Celem konferencji jest wymiana poglądów, prezentacja doświadczeń oraz formułowanie postulatów dotyczących roli wyższych szkół zawodowych w rozwoju lokalnym, integracji z otoczeniem społeczno-gospodarczym, innowacyjnych rozwiązań w kształceniu na potrzeby rynku pracy oraz wdrażania praktycznego profilu studiów.

Konferencja stanowi podsumowanie polsko-norweskiego projektu pt. „Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności – Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim”.

Podczas konferencji nastąpi promocja książki pt. „Praktyczne kształcenie w szkole wyższej. Firma symulacyjna jako innowacyjna metoda kształcenia.” będącej unikalnym podręcznikiem metodycznym.

W trakcie konferencji odbędzie się prezentacja warsztatowych metod pracy z wykorzystaniem firmy symulacyjnej.

Konferencja i publikacja jest skierowana do nauczycieli akademickich oraz nauczycieli szkół średnich, przedstawicieli samorządu terytorialnego i administracji rządowej współpracujących z uczelniami zawodowymi, praktyków, studentów i wszystkich zainteresowanych problemem innowacyjności w procesie dydaktycznym szkół wyższych.
Program konferencji zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, po zakończeniu procesu rejestracji.

Problematyka konferencji:

1. Integracja szkół wyższych z otoczeniem społeczno-gospodarczym;
  2. Nowe rozwiązania w kształceniu na potrzeby rynku pracy, wdrażanie rozwiązań reformy szkolnictwa wyższego w zakresie kształcenia na profilu praktycznym.

Dodatkowo odbędzie się prezentacja wypracowanych i wdrożonych innowacyjnych narzędzi dydaktycznych (metoda firmy symulacyjnej)

Patronat Honorowy:

Komitet Naukowy: