Już za kilka miesięcy Kraków i Małopolska będą gospodarzami III Igrzysk Europejskich – najważniejszego sportowego wydarzenia w Europie w nadchodzącym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Rozgrywki toczyć się będą na obiektach sportowych m.in. w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Krzeszowicach
czy Nowym Sączu.


Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Będzie to ogromne wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będzie rywalizację siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów. Wspierać ich będzie niemal osiem tysięcy wolontariuszy!

Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy kibiców obserwowało będzie zmagania sportowców walczących w 28 dyscyplinach nie tylko o medale – stawką będą również kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Szykuje się wielkie sportowe święto, a dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jego częścią!

Wolontariusze będą informować kibiców, witać gości na welcome deskach – zarówno w hotelach jak i na dworcach i lotniskach. Będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami, działać w strefach rozgrywek sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów czy logistyka. Będą wsparciem dla zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, w których każdy będzie mógł realizować swoje pasje i rozwijać własne zainteresowania.

Szukamy osób komunikatywnych, pro-aktywnych i dyspozycyjnych. Mile widziana jest znajomość języków obcych, ale otwarci jesteśmy na wszystkich kandydatów i znajdziemy rolę dla każdego!

Co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem?

Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz stronie internetowej: ie2023.pl/wolontariat.

Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, prowadzona online.

Po rekrutacji Wolontariuszy czekają szkolenia, odprawa wolontariuszy oraz odbiór imiennych akredytacji oraz niezbędnego wyposażenia.

Wolontariuszom zapewniamy:

● Strój, min.: t-shirt, kurtka, czapka z daszkiem
● Niezbędne gadżety
● Wyżywienie
● Bezpłatna komunikacja miejska
● Możliwość zakwaterowania
● Ubezpieczenie
● Certyfikat udziału w wolontariacie
● Możliwość realizacji praktyk studenckich

Wolontariat przy Igrzyskach Europejskich 2023 to nie tylko możliwość zobaczenia na własne oczy ulubionych dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim okazja do nawiązania nowych znajomości, integracji międzynarodowej i międzypokoleniowej oraz przeżycia niezwykłej przygody. Dowiedz się więcej, weź udział w rekrutacji i dołącz do grona wolontariuszy IE2023.

Wróć do góry