W dniach 20-21 maja wykładowcy Katedry Prawa i Ekonomii Akademii Tarnowskiej odwiedzili Uniwersytet w Oradei (Rumunia), żeby spotkać się z przedstawicielami tamtejszych Wydziałów Prawa i Ekonomii. W trakcie wizyty podjęto rozmowy o przyszłej współpracy pomiędzy uczelniami. Efektem rozmów było podpisanie listów intencyjnych.

Celami współpracy będą stymulowanie i wspieranie wspólnych działań dydaktycznych i badawczych, z naciskiem na umiędzynarodowienie procesu kształcenia. Obie uczelnie wstępnie zobowiązały się do zapoczątkowania wymiany pracowników i studentów w ramach programu Erasmus+, organizacji wspólnych konferencji naukowych, seminariów i warsztatów, wymiany materiałów naukowych i publikacji oraz realizacji wspólnych projektów badawczych.

Stronę rumuńską reprezentowali dr Cristian Dumitru Mihes, prof. dr Lavinia Onica Chipea (Wydział Prawa), prof. dr hab. Alina Badulescu, dr Roxana Hatos (Wydział Ekonomii), natomiast Akademię Tarnowską – dr hab. Anna Kościółek, dr Dorota Koptiew, dr Krzysztof Chmielarz oraz mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy.