Już nie tylko studenci, wykładowcy, czy pracownicy mają dostęp do większości pomieszczeń najchętniej wybieranej wyższej szkoły zawodowej w Polsce. Dzięki współpracy z firmą Google, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie umożliwia wirtualne spacery po swoim kampusie. Oglądać można nie tylko budynki, ale także wnętrza sal wykładowych i ćwiczeniowych, auli, laboratoriów, biblioteki, pracowni zawodowych, czy kompleksu sportowego. Dostępnych jest niemal 150 panoram wykonanych techniką 360 stopni.
Aby udać się w wirtualny spacer wystarczy komputer, smartfon lub inne urządzenie z dostępem do Internetu. – Zapraszam na naszą stronę pwsztar.edu.pl, tam bez problemu znajdziecie Państwo linki wiodące do panoram – wyjaśnia Piotr Kopa, kierownik Biura Promocji Uczelni. – Oczywiście dostęp do zdjęć można uzyskać także z poziomu przeglądarki Google, po wpisaniu hasła „PWSZ Tarnów” – dodaje.
Narzędzie daje obecnie możliwość odwiedzenia w sumie kilkudziesięciu uczelnianych pomieszczeń, a niebawem pojawi się dostęp do następnych. To jednak wciąż nie wszystko. Chętni mają bowiem możliwość oglądnięcia także pięciu panoram „z lotu ptaka”, które pokazują nie tylko imponujący kampus PWSZ, ale również piękne obrazy Tarnowa.
– Pozycja czterokrotnego lidera zestawienia najpopularniejszych wyższych szkół zawodowych w Polsce sporządzanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zobowiązuje. Zależy nam na tym, aby osoby zainteresowane podjęciem studiów u nas miały jak najpełniejszy obraz tego, czym dysponujemy, co możemy zaoferować. Jestem przekonany, że wirtualny spacer po Uczelni, dostęp do niemal 150 panoram ułatwią podjęcie takiej decyzji – dodaje rzecznik PWSZ.
Dzięki współpracy Uczelni z Google spacery po kampusie „zostały spięte” z doskonale wszystkim znaną usługą Street View i od strony ulicy Sitki, czy Alei Matki Bożej Fatimskiej, wirtualną wycieczkę można kontynuować ulicami Tarnowa – już po opuszczeniu terenu Uczelni.
– Już pierwsza wizyta w Tarnowie, na kampusie PWSZ pokazała nam, że potencjał tego miejsca jest ogromny. Cieszę się zatem z efektu, jaki udało nam się osiągnąć i mam nadzieję, że zwiedzający wirtualnie Uczelnię docenią również te jej atuty, które uchwyciliśmy w panoramach – mówi Paweł Jaworski z firmy VirtualPro, która realizowała wykonywała zdjęcia.
W najbliższym czasie PWSZ w Tarnowie planuje kolejne działania w „wirtualnym świecie”, które będą mieć jednak jak najbardziej realne konsekwencje i przełożą się na olbrzymie ułatwienia dla studentów i pracowników. Dzięki ponad 6-milionowej dotacji, w Uczelni ruszy system elektronicznego zarządzania, obejmujący m.in. e-indeks, e-dziekanat, e-legitymację, elektroniczny obieg dokumentów, czy dostęp do elektronicznych baz publikacji naukowych z całego świata. Zmiany doczeka się także strona internetowa.
Fot. Łukasz Pompa