W dniach  24-25 listopada odbył się organizowany przez  Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie przy AGH w Krakowie finał III edycji konkursu o tematyce Lean Management o nazwie Leanathon. Po 24 godzinnym maratonie ogłoszono wyniki — bezapelacyjnie zwyciężył zespół naszych studentów ekonomii z Koła Naukowego SKN Manager w składzie: Karolina Czapkowicz, Anna Zachara, Paweł Kozioł, Arkadiusz Chaim, Dawid Dziedzic.

Konkurs był otwarty dla wszystkich studentów uczelni z całej Polski. W tym roku fazę eliminacyjną (testy wiedzy) przeszły zespoły z Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Wydarzenie konstrukcją podobne było do znanego hackathonu. Kilkuosobowe drużyny przez całe 24 godziny starały się w drugim etapie/finale wypracować rozwiązanie praktyczne pewnego zadanego problemu. W tym przypadku był to realny problem zadany przez firmę produkcyjną Memoboards. Studenci po wizycie bezpośrednio w firmie na hali produkcyjnej, przystąpili w murach AGH do opracowywania optymalizacji prawdziwych procesów produkcyjnych w realnym przedsiębiorstwie.

Serdecznie gratulujemy!

Wróć do góry