Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie równolegle z pierwszym szkolnym dzwonkiem rozpoczęli zajęcia laboratoryjne z chemii w ramach tzw. klasy patronackiej. Zajęcia odbywają się w laboratoriach Zakładu Chemii PWSZ w Tarnowie. Podczas zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w podstawowe pojęcia z zakresu BHP w laboratorium chemicznym oraz zaznajomili się z podstawowymi czynnościami wykonywanymi w pracy chemika.
Zajęcia odbywać się będą przez 30 tygodni, podczas których uczniowie będą wykonywać doświadczenia będące uzupełnieniem programu nauczania chemii w szkole. Pozwoli im to nie tylko na lepsze zrozumienie treści teoretycznych, ale także na pogłębienie zainteresowań naukami ścisłymi.
Aktualności
- Poradnik IT dla studentów I roku
- Ostatnie dni rekrutacji na studia
- Studenci ochrony środowiska z wizytą na Uniwersytecie Wrocławskim
- Ochrona ex-situ w praktyce: Koło Naukowe Przyrodników „OŚKA” z wizytą we wrocławskim ZOO
- Połączenie wiedzy akademickiej z praktycznymi wymogami rynku
- Pożegnanie absolwentek i absolwentów pielęgniarstwa 2026 (galeria)
- Doktorat Pana Bartosza Molczyka- absolwenta i wykładowcy Akademii Tarnowskiej
- Dwie imprezy, trzy osoby i trzy deklaracje, ale jeden cel
- Pożegnanie absolwentek pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (galeria)
- Przepustka do globalnej nauki i międzynarodowej kariery
- Pierwsza publikacja naukowa Kierunku Lekarskiego Akademii Tarnowskiej!
- Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji


