Studenci III roku Ekonomii turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim PWSZ w Tarnowie odwiedzili Tarnowskie Centrum Informacji – miejską jednostką budżetową, która od niemal dwudziestu lat dba o turystyczną promocję Tarnowa. Gospodarze mogą zresztą pochwalić się na tym polu sporymi sukcesami. TCI od lat bowiem wymieniane jest w gronie najlepszych tego typu placówek w Polsce, a kilka razy wygrywało prestiżowe zestawienia zdobywając tytuły za m.in. nowatorskie podejście do tematu promocji turystyki, miasta i regionu tarnowskiego.

Głównym zadaniem placówki, która swoją siedzibę ma w Rynku, jest przede wszystkim udzielanie informacji turystycznej. Ponadto do działań statutowych TCI należą: organizacja imprez studyjnych dla biur podróży i dziennikarzy, promocja turystyczna Tarnowa na targach turystycznych w kraju i za granicą oraz wydawanie materiałów promocyjnych o mieście.

Marcin Pałach, Dyrektor TCI przybliżył studentom bardzo szeroki zakres działań Tarnowskiego Centrum Informacji, a następnie oprowadził grupę po siedzibie Centrum.

Studenci mogli obejrzeć m.in. ciekawe rozwiązania, jakimi są np. materiały promocyjne dla osób niedowidzących i niewidomych, stanowisko z biurkiem i komputerem dostosowanym dla potrzeb osób z niepełną sprawnością, czy specjalny kącik dla malucha.

Tarnowska PWSZ od lat współpracuje z TCI. Więcej o Centrum można przeczytać TUTAJ.

Wróć do góry