Rok 2018 Sejm RP ustanowił Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji TOWARZYSTWO LITERACKIE IM. ADAMA MICKIEWICZA ODDZIAŁ W TARNOWIE wraz z ZAKŁADEM FILOLOGII POLSKIEJ PWSZ organizuje Tarnowskie Spotkania z Herbertem.

12 kwietnia w Auli PWSZ odbędzie się sesja naukowa, podczas której wykłady wygłoszą: prof. dr hab. ALEKSANDER FIUT – wybitny znawca literatury XX wieku, autor kilkudziesięciu prac na temat współczesnej poezji, w tym poezji Zbigniewa Herberta oraz dr ANDRZEJ FRANASZEK – autor monumentalnej biografii poety, która ukaże się w najbliższych dniach nakładem Wydawnictwa Znak. W drugiej części odbędzie się multimedialna prezentacja przygotowana przez członków STUDENCKIEGO KOŁA PRZYJACIÓŁ TEATRU ukazująca, jak na przestrzeni lat obecna była twórczość Zbigniewa Herberta w Tarnowskim Teatrze. Na koniec zapraszamy na zdarzenie artystyczne „Powiedzieć Herbert” przygotowane przez studentów z GRUPY TEATRALNEJ „SŁOWO DAJE”.

13 kwietnia zostanie ożywiona ŁAWECZKA HERBERTA przy Wałowej 10. W to wydarzenie zaangażowali się uczniowie I i III LO w Tarnowie, studenci PWSZ oraz aktorzy TEATRU IM. L. SOLSKIEGO.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa twórczości Zbigniewa Herberta zorganizowana przez BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ W TARNOWIE.

Szczegóły na plakacie.

Wróć do góry