Reprezentacja KU AZS PWSZ w Tarnowie zajęła 37. miejsce podczas rozegranych w Katowicach i Chorzowie Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. Drużyna wystąpiła w składzie: dr Marek Chyc, Marcin Chłosta, Róża Hałun, Angelika Lis, Rafał Poręba, Mateusz Sipiora, kierownikiem reprezentacji był mgr Piotr Zając.

Najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Rafał Poręba, który w stawce 207 uczestników zajął dobre, 73. miejsce.

Klasyfikację generalną wygrała drużyna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, srebrne medale trafiły do Politechniki Wrocławskiej, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego. 37. miejsce naszych akademików okazało się najwyższym, jakie zajęli reprezentanci wyższych szkół zawodowych.

Na listach startowych było wielu szachowych arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych, m.in. aż dwunastu reprezentantów Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w grach umysłowych, których Polska była gospodarzem w 2020 roku.