Radosne miny podopiecznych Oratorium św. Filipa Neri były dla nich najlepszą nagrodą. Aż dwie wspaniałe imprezy zorganizowali dla maluchów bibliotekarze i studenci PWSZ. Pierwszą okazją do wspólnej, kreatywnej zabawy był Dzień Babci i Dziadzia, a drugą trwający właśnie karnawał.

Pierwsze spotkanie odbyło się w połowie stycznia, a jego tematem przewodnim był Dzień Babci i Dziadzia. – Dzieci miały możliwość wykonania prac-prezentów dla dziadków. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Ewy Judasz, studentki administracji publicznej, maluchy nauczyły się także pięknych piosenek – opowiada Marta Marcinkiewicz z uczelnianej biblioteki, która po raz kolejny gościła dzieci.

Bibliotekarze, którzy z wielką starannością i dbałością o najdrobniejsze szczegóły przygotowali program imprezy, nie zapomnieli także o edukacji. – Studenci 3 roku pielęgniarstwa przypomnieli jakie numery alarmowe są ważne i dlaczego warto je dobrze znać – dodaje Marta Marcinkiewicz.

Drugie spotkanie odbyło się 27 stycznia, a jego tematem był karnawał na świecie. Podobnie jak za pierwszym razem zajęcia miały formę warsztatów. Dzieci układały puzzle i bawiły się „wirtualnie” zwiedzając różne zakątki świata. Nie zabrakło także wspólnego wykonywania masek karnawałowych i logicznych zabaw angażujących wszystkich do wspólnej pracy.

Imprezy nie były pierwszymi, ani z pewnością ostatnimi, jakie dla dzieci przygotowali pracownicy biblioteki PWSZ. Jak bowiem zgodnie podkreślają, zadowolone miny małych gości są dla nich najlepszym dowodem na to, że warto oraz zachętą do kolejnych przedsięwzięć.