12181992_918279614916397_289442742_nMateusz Michalik (przewodniczący RUSS) oraz Kamil Spędzia (wiceprzewodniczący RUSS) wrócili właśnie z Wałbrzycha, gdzie odbyło się XXVI Forum Sprawozdawczo-Wyborcze Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas Forum wybrano nowych członków poszczególnych komisji działających w ramach PWSZ PSRP oraz rozmawiano o wielu ważnych dla studenckiego samorządu sprawach, m.in. o kwestii wymian pomiędzy studentami oraz usprawnienia aktywizacji studentów na uczelniach wyższych.

Trzydniowe spotkanie, w którym wzięło udział ponad 60 przedstawicieli uczelni zawodowych z całej Polski, wypełniły liczne panele szkoleniowe prowadzone przez specjalistów od promocji, PR, IT, czy kontaktów z mediami.

– Jako przedstawiciele najstarszej w kraju, a zarazem jednej z największych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce byliśmy często pytani o bardzo szczegółowe sprawy, związane m.in. z organizacją imprez studenckich w Tarnowie, czy funkcjonowaniem naszego RUSS-u. Efektem naszych rozmów było zaproszenie do PWSZ w Ciechanowie, gdzie pojedziemy podzielić się naszymi doświadczeniami – mówi Mateusz Michalik, przewodniczący RUSS.