To staje się już tradycją i bardzo nas cieszy! Studenci Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej zajęli wszystkie miejsca na podium 4. edycji konkursu Tarnowski Junior Biznesu. Polegał on na zaprezentowaniu pomysłu na biznes, przy uwzględnieniu uwarunkowań i przewag, jakie daje lokalny rynek. Miał również wpisywać się w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020.

W kategorii szkół wyższych zdobywcą I miejsca i nagrody finansowej w wysokości 2 tys. zł został Mateusz Kruk student II roku Elektroniki i telekomunikacji PWSZ w Tarnowie przedstawiając swój pomysł na biznes pod nazwą „Fabrykosmetyki” .

Drugie miejsce i nagrodę finansową w wysokości 1,5 tys. zł otrzymała Joanna Kordek studentka III roku Ekonomii PWSZ w Tarnowie, trzecie miejsce i nagrodę finansową w wysokości 1 tys. zł otrzymał Mateusz Zawadzki student II roku Ekonomii PWSZ w Tarnowie.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali: Maciej Małochleb – III rok Ekonomii PWSZ w Tarnowie, Karolina Kosiaty – I rok Administracji PWSZ w Tarnowie, Bartosz Sygnarowicz – II rok Elektroniki i telekomunikacji PWSZ w Tarnowie.

Kapituła konkursu podkreśliła bardzo wysoki poziom konkursu w tym roku. – Już po raz czwarty ogłaszamy laureatów konkursu Tarnowski Junior Biznesu. Nasz werdykt jest wynikiem dwutygodniowej analizy zgłoszonych przez państwa projektów. Wiele z nich było naprawdę bardzo ciekawych, jednak formuła konkursu jest ograniczona i możemy nagrodzić tylko najlepszych – mówi zastępca prezydenta Tarnowa Piotr Augustyński.

– Niezmiernie cieszy fakt, iż z roku na rok do eliminacji uczelnianych w PWSZ w Tarnowie zgłasza się coraz więcej studentów z pomysłami na swój biznes. W tym roku było to prawie 30 prac – cieszy się współautorka studenckich sukcesów, mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, uczelniana Koordynatorka ds. przedsiębiorczości akademickiej.

Wśród uczniów, zdobywcą I miejsca i nagrody finansowej w wysokości 2 tys. zł w kategorii szkół został Maciej Czwórnóg – uczeń klasy drugiej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Drugie miejsce i nagrodę finansową w wysokości 1,5 tys. zł otrzymała Oliwia Lipińska (IV LO), trzecie miejsce i nagrodę finansową w wysokości 1 tys. zł otrzymała Oliwia Błoniarczyk (I LO). Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali: Piotr Dobraniewski (I LO), Weronika Bartosz (VII LO) oraz Magdalena Baran (ZST).

Dodajmy, że do konkursu zgłoszono 20 biznesplanów. Autorami 14 z nich byli uczniowie tarnowskich szkół średnich oraz innych jednostek oświatowych, pozostałych sześciu – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Poszczególne projekty dotyczyły m.in. edukacji, mechaniki, elektroniki, obszaru sportu i rekreacji, czy gastronomii.

Więcej zdjęć z gali finałowej TUTAJ.

Fot. Archiwum PWSZ, Paweł Topolski

Wróć do góry