Za nami pierwszy z tegorocznych kursów obsługi programu Płatnik. Cykliczna propozycja Koordynator ds. przedsiębiorczości akademickiej oraz pracowników tarnowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych cieszy się wśród studentów niesłabnącą popularności. Dość powiedzieć, że internetowe zapisy trwają zaledwie kilka minut. W tym roku spotkań z pracownikami ZUS-u będzie jednak więcej.

Okazją do ich organizacji jest 85. rocznica powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z tej okazji, mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, Koordynatorka ds. przedsiębiorczości akademickiej wraz z pracownikami Zakładu zaprosiłą na serię wykładów pt. Rzeczpospolita ubezpieczonych – 85 lat ZUS.

Ostatnie wykłady wygłosiła pani Sabina Wójcik. Studenci w ich trakcie zapoznali się z historią ZUS, jak również specyfiką systemu ubezpieczeń w Polsce. – Była też część praktyczna. Na koniec wykładów chętni studenci mieli bowiem możliwość założenia swojego konta w Platformie Usług Elektronicznych tzw. PUE – opowiada Barbara Partyńska-Brzegowy i już zapowiada kolejne spotkania z pracownikami ZUS-u.

– Współpraca z Zakładem układa nam się wzorowo. Studenci chętnie korzystają szczególnie z przedsięwzięć stricte praktycznych, takich jak kursy Płatnika – podkreśla.

Warto dodać, że ostatnią edycję kursu prowadzili Mirosław Król, specjalista w Wydziale Ubezpieczeń i Składek oraz Jacek Gołębiowski, specjalista w Wydziale Składek ZUS. – Podczas praktycznego szkolenia, które odbywa się w sali komputerowej, studenci poznawali tajniki obsługi programu stworzonego specjalnie dla płatników składek, który umożliwia tworzenie, weryfikację i wysyłanie do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie kursem już niebawem ruszą zapisy na kolejne edycje bezpłatnych szkoleń – obiecuje Barbara Partyńska-Brzegowy.

 

 

Więcej na temat 85-letniej historii ZUS można przeczytać TU.

 

Wróć do góry