Kolejny dzień pełen naukowych wrażeń na Dolnym Śląsku! 19 czerwca studenci z Koła Naukowego Przyrodników „OŚKA” odwiedzili Uniwersytet Wrocławski oraz flagowe placówki Wydziału Nauk Biologicznych oraz Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Wyjazd studyjny okazał się nie tylko bezcenną lekcją, ale też doskonałą okazją do uporządkowania i poszerzenia wiedzy z botaniki oraz zoologii tuż przed nadchodzącą sesją egzaminacyjną.

Unikalne eksponaty i botaniczne ścieżki

Studentom podobało się bogactwo naukowe odwiedzanych miejsc oraz przyjazny klimat Wrocławia. Pierwszym punktem programu było doskonale wyposażone Muzeum Przyrodnicze UWr. Przyszli specjaliści ochrony środowiska podziwiali unikalne w skali świata kolekcje zoologiczne i botaniczne, analizując m.in. anatomię porównawczą i ewolucję rzadkich gatunków fauny.

Drugą część dnia uczestnicy spędzili w urokliwych alejkach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W otoczeniu setek gatunków roślin z całego świata studenci w praktyce trenowali rozpoznawanie flory kluczowej dla monitoringu środowiska, podziwiając architekturą krajobrazu tego wyjątkowego miejsca.

Stolica Dolnego Śląska w oczach przyrodników

Intensywny czas spędzony we Wrocławiu pokazał studentom, jak wielkie możliwości daje połączenie akademickiej teorii z eksploracją czołowych ośrodków badawczych w Polsce. Pełni nowej energii, pięknych widoków i usystematyzowanej wiedzy, członkowie koła „OŚKA” wrócili do Tarnowa gotowi na wyzwania sesji i planowanie kolejnych projektów.

Chcesz do nas dołączyć? Sprawdź szczegóły i zarejestruj się!

Zajęcia terenowe i naukowe wyprawy to u nas codzienność! Ochrona środowiska w Akademii Tarnowskiej to 6-semestralne studia licencjackie o profilu praktycznym. Do wyboru masz dwie nowoczesne specjalności:

  • Monitoring środowiska i ochrona przyrody
  • Odnawialne źródła energii oraz bezpieczeństwo i higiena pracy

Ważna informacja dla kandydatów: Studenci Akademii Tarnowskiej nie ponoszą żadnych kosztów w związku z wyjazdami na zajęcia terenowe! Wszystkiego uczymy od podstaw w przyjaznej atmosferze.

Zarejestruj się na kierunek Ochrona Środowiska

Fotorelacja: Mariusz Klich, Ula Kowalik i Weronika Drabik

Wróć do góry