W dniach 17-20 listopada studenci z Koła Naukowego SEP wezmą udział w Dniach Młodego Elektryka. Podczas spotkania odbędzie się konferencja oraz szkolenia techniczne. Następnie uczestnicy zaangażują się w debatę z udziałem specjalistów rynku odnawialnych energii. Studenci będą też mieć możliwość zapoznania się z rynkiem pracodawców, dzięki towarzyszącym konferencji Targom Pracy.

Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka to coroczne wydarzenie skierowane do młodych inżynierów z całej Polski, działających w strukturach SEP oraz społeczności akademickiej. Jego tegoroczna 23-cia edycja odbędzie się w Krakowie, w murach dwóch uczelni technicznych – Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej. Tematem przewodnim wydarzenia jest rozwój energetyki rozproszonej i rynek prosumencki w Polsce.

W ramach wydarzenia będą też miały miejsce zawody zespołów z całej Polski czyli Liga Elektryka. Rywalizacja w ramach Ligii odbywa się aż przez trzy dni i składa się z części teoretycznej, części praktycznej oraz rywalizacji sportowej (na wesoło). Naszą uczelnię reprezentować będzie zespół: Krzysztof Krzyżak, Amadeusz Kotarba i Kacper Pietrusiak.

Powodzenia!