17 kwietnia br. odbyło się spotkanie studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Przedstawicielami organizacji AIESEC POLSKA. Spotkanie zorganizowane przez uczelniane Biuro Karier i Projektów cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów – obecnych było ponad 130 osób.

Na początek studenci PWSZ wysłuchali krótkiej opowieści Marty Rzeszut na temat jej przygody z wolontariatem AIESEC. Studentka III roku politologii uczelni z Nowego Sącza, dzięki organizacji studenckiej AIESEC wyjechała jako wolontariuszka na 3 miesiące do Ugandy i wróciła absolutnie zakochana w tym kraju i w całej Afryce Wschodniej. Barwną prezentację wolontariuszki uzupełnił młody AIESECer – Tomasz Kafel, który przystępnie wyjaśnił podstawowe zasady jakimi rządzi się program wolontariatu zagranicznego GLOBAL CITIZEN oraz program praktyk zagranicznych GLOBAL TALENTS. Więcej informacji dot. spotkania można znaleźć na stronie www.bkip.pwsztar.edu.pl.