Zapraszamy wykładowców prowadzących pracownie projektowe na wyższych uczelniach do zgłaszania plakatów studenckich do Międzynarodowych Konfrontacji Plakatu Studenckiego, organizowanych przez Wydział Sztuki Akademii Tarnowskiej we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury.

Konfrontacje Plakatu Studenckiego to cykliczna, organizowana od 2020 roku, międzynarodowa wystawa prezentująca najciekawsze realizacje plakatów studenckich z wyższych uczelni z Polski i ze świata. Wystawie towarzyszy konkurs na najlepszy plakat drukowany oraz najlepszy plakat animowany.

Wydarzenie ma charakter przeglądu najnowszych trendów projektowych, współczesnych kierunków projektowania plakatu, w zamierzeniu stanowi także rodzaj konfrontacji różnych modeli nauczania plakatu, stosowanych w wyższych uczelniach na całym świecie.

Wystawa prezentowana jest w zabytkowych salach budynku Tarnowskiego Centrum Kultury oraz na płycie Rynku w Tarnowie. Co roku, w ramach ekspozycji, oglądać można plakaty zróżnicowane tematycznie i formalnie: o tematyce społecznej, kulturalnej, politycznej, plakaty animowane, typograficzne, autorskie, reklamowe.

Ogólne warunki zgłaszenia prac

1. Plakaty w edycji 2024 można zgłaszać do 21 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Przyjmowane są projekty powstałe w okresie 04.2022–04.2024 r., które nie zostały zgłoszone do tej pory do poprzednich edycji.
2. Zgłoszenia oraz udział w wystawie i konkursie są bezpłatne.
3. Jedna pracownia może przesłać plakaty w dwóch kategoriach „Plakat” (maksymalnie 10 sztuk) oraz „Plakat animowany” (maksymalnie 5 sztuk).
4. W konkursie przewidziano nagrody pieniężne.
5. Szczegółowe postanowienia znajdują się w Regulaminie