Niemal dwieście osób stanęło na starcie II Biegu Memoriałowego im. Rektora Stanisława Komornickiego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 5 km wytyczonej na terenie kampusu PWSZ w Tarnowie. Najszybciej pokonali ją Adam Rębilas – wśród mężczyzn, Izabela Skalak wśród kobiet oraz Wojciech Białoszewski i Anna Wszołek wśród studentów.

Bieg organizowany przez pracowników i studentów Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie jest sposobem na uczczenie pamięci Rektora PWSZ dwóch kadencji, prof. dr hab. inż. Stanisława Komornickiego.

– Dziękuję wszystkim za tak liczny udział i wspaniałą walkę na trasie. Dziś nie było to łatwe, bo upał doskwierał od startu do mety. Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy walczyli na dystansie – mówiła Halina Komornicka, wdowa po Rektorze, która była gościem honorowym imprezy.

– Obiecaliśmy amatorom biegania, że Memoriał Rektora Komornickiego będzie imprezą cykliczną i – patrząc na rosnącą frekwencję – nie mogliśmy ich rozczarować – mówiła prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska, Rektor PWSZ. Cieszę się, że pamięć o Rektorze Komornickim jest żywa i tak wielu sportowców ją honoruje. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznym, trzecim Memoriale – dodała na koniec.

Kategoria Open Mężczyźni

 1. Adam Rębilas
 2. Przemysław Kmiecik
 3. Waldemar Matyaszek

Kategoria Open Kobiety

 1. Izabela Skalak
 2. Anna Wszołek
 3. Nina Skalak

Kategoria Studenci

 1. Wojciech Białoszewski
 2. Walery Rubaszewski
 3. Jakub Płaczek

Kategoria Studentki

 1. Anna Wszołek
 2. Nina Skalak
 3. Ewelina Partyk

Pełne wyniki TUTAJ

Fot. Marcin Tokarz

Fot. Piotr Kopa

Wróć do góry