Od zera do milionera” – czy popularne powiedzenie można wcielić w życie? Jak to zrobić? Od czego zacząć? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedział założyciel i właściciel firmy DVS, która specjalizuje się w szeroko rozumianej elektronice dla drogownictwa.

Rafał Kuchta w ciekawy sposób opowiedział o drodze, jaką pokonał od momentu podjęcia decyzji o założeniu działalności gospodarczej. Zwrócił uwagę, że początki były bardzo trudne, ale ponieważ udało mu się połączyć pracę z pasją, systematycznie realizował kolejne cele.

Gość przekonywał, że było warto, bo jego firma jest liderem rynku. – Prowadzenie firmy to ciągła praca, przede wszystkim nad sobą, ale także nad produktami i usługami. Do tego wielki szacunek dla klienta – przekonywał licznie zebranych studentów, którzy zadawali pytania także podczas rozmów indywidualnych, już po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

Firma DVS została założona w 2007 roku. Zajmuje się produkcją elektroniki dla drogownictwa tj. aktywnych znaków, radarów, wskaźników prędkości, drogowych systemów informacyjnych. Głównym celem firmy jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Firma DVS poprzez ciągłe ulepszanie swoich produktów stała się liderem oznakowania aktywnego na rynku polskim.

Kuźnia Biznesu” to realizowana cyklicznie, wspólna inicjatywa NZS PWSZ w Tarnowie, koordynator ds. przedsiębiorczości akademickiej, mgr inż. Barbary Partyńskiej-Brzegowy oraz SKN Manager.

 

Wróć do góry