Projekt IDEA Innovative Digital Education Approach jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2: Partnerstwa strategiczne. Partnerstwo strategiczne „IDEA”, w skład którego wchodzą instytucje z Macedonii Północnej, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii ma na celu poprawę jakości przygotowania młodych ludzi do zawodu w zakresie opracowania nowych innowacyjnych metod i narzędzi cyfrowych dla szkół o profile praktycznym, doskonalenia umiejętności cyfrowych kadry oraz tworzenia interaktywnych zajęć dla uczniów.

W tym celu partnerzy poprawią umiejętności pracy z innowacyjnymi metodami online oraz opracują połączenie metodologii i narzędzi cyfrowych użytecznych dla nauczycieli.

Dzięki opracowanym poradnikom metodycznym nauczyciele będą mogli skutecznie i motywująco przekazać wiedzę, a uczniowie będą nabywać umiejętności w aktywny i kreatywny sposób.

Będzie to ważne wsparcie w dla nauczycieli w czasie gdy komunikacja cyfrowa staje się coraz ważniejsza, zwłaszcza wśród młodzieży.

Projekt będzie realizowany do 31 października 2022.