Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT wraz z partnerami zaprasza do udziału w programie „Bezpieczne praktyki i środowisko”, skierowanego do studentów i uczniów szkół średnich,

Program będzie realizowany poprzez internetowy system do zdalnej komunikacji w formie kursów. Będą one bezpłatne i dwudniowe, poprowadzone przez specjalistów, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia. Aby się zapisać na szkolenie wystarczy wejść tutaj.

Terminy szkoleń dla studentów:
🔹6-7 grudnia 2023 r. w godzinach: 13:00 – 15:15
🔹13-14 grudnia 2023 r. w godzinach: 13:00 – 15:15

Podczas kursów specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Dozoru Technicznego, Wyższego Urzędu Górniczego i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odpowiedzą młodzieży na kluczowe pytania:

– Co powinna zawierać umowa o praktykę, staż, pracę?

– Jakie są obowiązki pracodawcy?

– Kto jest odpowiedzialny za ubezpieczenie?

– Jakie uprawnienia powinno się zdobyć, aby uzupełnić swoje wykształcenie?

– Czym jest praca w warunkach szkodliwych?

– Jakie są zasady dotyczące pracy zdalnej?

Więcej informacji na temat programu na stronie Bezpieczne Praktyki i Środowisko.