7 grudnia ubiegłego roku na terenie Uczelni ruszyły prace nad realizacją projektu, którego celem było nakręcenie filmu fabularnego pod tytułem „Ostatnia noc”, który na początku 2012 roku weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych i Amatorskich „KAN 2012” we Wrocławiu.

Fabuła filmu oparta jest na losach głównych bohaterów, studentów tarnowskiej PWSZ którzy zmagają się z problemami życiowymi. W realizacji projektu wzięło udział około 60 osób. 15 aktorów, 40 statystów oraz ekipa techniczna. Wszyscy biorący udział w projekcie to studenci PWSZ, w szczególności Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego. Koordynatorem i jednocześnie reżyserem i scenarzystą jest Patryk Żychowski, który mówił: „Chcemy tym filmem zwrócić uwagę i jednocześnie ukazać życie tarnowskich studentów na tle naszego miasta – Tarnowa. Historia opowiedziana w tym krótkometrażowym filmie powinna trafić do każdego młodego człowieka” .

Plany zdjęciowe w czasie nagrywania były rozmieszczone na terenie całego Tarnowa, „zagrały” m.in. Klub „Pretekst”, tarnowski Rynek, Park Strzelecki, Góra św. Marcina.

Projekt powstał przy współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie oraz Stowarzyszenia „ETHER”.

Premierowa projekcja filmu odbyła się 27 stycznia br. w Auli PWSZ w Tarnowie (C017), godz. 16.30.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>

Informacje o filmie www.student.tarnow.pl >>>