Ponad 130 uczniów tarnowskich liceów wzięło udział w „Piątku z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym”. Studenci i dydaktycy Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zadbali o niezwykle atrakcyjny program. Goście mogli wysłuchać wykładów, prezentacji, a ponadto zwiedzić doskonale wyposażone laboratoria, z których na co dzień korzystają studenci ANS.

Spotkanie otworzył wykład dr. hab. Rafała Kurczaba, prof. Uczelni, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o tzw. dopalaczach. Po części chemicznej przyszła kolej na królową nauk i wykład dr. Tomasza Beberoka, który – jak na matematyka przystało – udowodnił, jak ważna dla sektora bankowego jest analiza danych, którą zajmują się właśnie matematycy. Pierwszą część spotkania zakończył wykład dr. Mariusza Klicha z Katedry Ochrony Środowiska zatytułowany „Żyjemy w antropocenie”.

Druga sesja rozpoczęła się prezentacją kierunków studiów prowadzonych w poszczególnych katedrach, po której studenci Naukowego Koła Chemików OZON pod opieką dr. Krzysztofa Kleszcza zaprezentowali atrakcyjne i zaskakujące eksperymenty chemiczne. Pokazy dowiodły, kolejny zresztą raz, jak niezwykle atrakcyjne potrafi być opowiadanie o chemii w warunkach laboratoryjnych.

Dlatego właśnie „Piątek z WMP” zakończył się prezentacją pracowni poszczególnych kierunków Wydziału: laboratoriów chemicznych, mikrobiologicznych, pracowni odnawialnych źródeł energii, monitoringu środowiska, ekologii i nauki o ziemi. Na uczniów czekały także matematyczne wyzwania przygotowane przez studentów i wykładowców Katedry Matematyki.