Senat PWSZ w Tarnowie wyraził zgodę na utworzenie w roku akademickim 2011/2012 dwusemestralnych studiów podyplomowych „Audytor efektywności energetycznej” oraz „Efektywne użytkowanie energii – audyt energetyczny na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków”.

Decyzja ta wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z podnoszeniem kwalifikacji osób z wyższym wykształceniem oraz w celu sprostania wymogom gospodarki opartej na wiedzy. Potrzeba organizacji tego typu studiów wpisuje się w II obszar kluczowy Strategii Miasta Tarnowa oraz wynika z rzeczywistych potrzeb społeczności lokalnej.

Jakość proponowanych studiów gwarantują wysokiej klasy specjaliści zatrudnieni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie oraz we współpracujących jednostkach, tj. w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i Małopolsko-Podkarpackim Klastrze Czystej Energii, którzy m.in. prowadzą zajęcia na studiach podyplomowych „Efektywne użytkowanie energii – audyt energetyczny na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków” w PWSZ w Tarnowie oraz w innych uczelniach.

Rekrutacja na studia trwać będzie do 14 września 2012 r., liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje szczegółowe na temat studiów podyplomowych:

Efektywne użytkowanie energii – audyt energetyczny na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków – Studia Podyplomowe
Audytor efektywności energetycznej – Studia Podyplomowe