Najpierw było szkolenie dla kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb mundurowych z całej Polski, a potem, za środki w jego czasie zebrane, wspaniały, sportowy dzień dla kilkudziesięciu dzieci. Taką niespodziankę przygotowali wykładowcy i studenci Katedry Wychowania Fizycznego AT wraz z pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, Robertem Wardzałą, oraz grupą mikołajowych pomocników.

Jeszcze w 2024 roku mundurowi spędzili w obiektach Akademii Tarnowskiej dwa dni. Wzięli udział w autorskim szkoleniu przygotowanym przez Roberta Wardzałę, który od kilku lat przekazuje swoją wiedzę zdobywaną od ponad trzech dekad – najpierw na tatami i w salach treningowych, a później w najbardziej prestiżowych ośrodkach w kraju i za granicą. – Połączenie technik wywodzących się z judo, brazylijskiego jiu-jitsu, tych, których nauczyłem się w Stanach Zjednoczonych oraz wieloletniego doświadczenia przynosi bardzo dobre rezultaty. Wiem o tym od funkcjonariuszy, z którymi pracowałem, a którzy wykorzystują je w trakcie pracy – opowiada Wardzała. – To specyficzny rodzaj relacji, mozolnie budowany przez lata, oparty na wzajemnym szacunku i coraz większym zaufaniu. Dzięki temu moje zaproszenie do Tarnowa przyjęli przedstawiciele służb mundurowych z niemal każdego zakątka Polski. Cieszę się, że moje autorskie metody trafiają na podatny grunt i podnoszą bezpieczeństwo nie tylko funkcjonariuszy, ale też „zwykłych” ludzi – dodaje.

Podczas dwudniowego pobytu w Akademii Tarnowskiej mundurowi doskonalili swoje umiejętności z zakresu zatrzymywania osób znajdujących się w pojeździe, obrony przed zaborem broni oraz współdziałania w patrolu. – To była świetna robota, a przy tym wsparcie szczytnego celu – dodaje, nawiązując do tego, że funkcjonariusze wpisowe za udział w szkoleniu przekazali na rzecz Stowarzyszenia Miejmy Siebie, które wspiera dzieci przebywające w pieczy zastępczej na terenie miasta Tarnowa, a także pomaga rodzinom zastępczym i ich wychowankom.

Słowo dane dzieciakom zostało dotrzymane! Dzięki wysiłkowi wykładowców, studentów Katedry Wychowania Fizycznego AT, Katedry Fizjoterapii AT oraz całej grupy pomocników św. Mikołaja na terenie Akademii Tarnowskiej mogliśmy ugościć kilkudziesięciu najmłodszych miłośników aktywnego wypoczynku. – W imieniu swoim i wszystkich organizatorów chciałbym z serca podziękować: pracownikom i studentom Katedry Wychowania Fizycznego, których zaangażowanie i pasja wypełniły to wydarzenie magią, pracownikom i studentom Katedry Fizjoterapii za nieocenione wsparcie, zawodnikom i trenerom Legion Team Tarnów, Grupie Smoczy Wojownik, Firmie Eventowej Ani Mani, Karolowi Garncarzowi, Kamilowi Zyznarowi, oraz polskim służbom mundurowym, bez których ta impreza po prostu nie mogłaby się odbyć! Dzięki ich „taktycznemu” zaangażowaniu – Święty Mikołaj bezpiecznie dotarł na miejsce – nie kryje radości pomysłodawca przedsięwzięcia, Robert Wardzała. – Dzięki wspólnym wysiłkom udało się stworzyć niezapomniane chwile dla dzieci, pełne śmiechu, ruchu i prawdziwej świątecznej atmosfery – kończy.

Wróć do góry