plakatArtSquatOrganizacja 30 wydarzeń artystycznych w 2 miesiące – taki cel stawia przed sobą Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci. Wystawy, mini-koncerty, warsztaty i szkolenia odbywać się w centralnym punkcie miasta Tarnowa – przy Rynku 15. Po długich i ciężkich staraniach powstał tam Art Squat. Inicjatorką jego powstania jest studentka PWSZ, Natalia Tryba z Fundacji Promocji Artystycznej Aspiranci.

To miejsce otwarte dla społeczności lokalnej, w tym przede wszystkim dla osób związanych z twórczością artystyczną. Działaniom przyświecać będzie idea przestrzeni co-workingowej. Lokal udostępniany bezpłatnie – służyć będzie jako otwarta pracownia.

– Czym Art Squat będzie się wyróżniać? Skąd wzięliśmy pieniądze na jego remont? Jakie mamy plany? Kiedy oficjalne otwarcie? Odpowiedzi na te pytania poznacie Państwo podczas oficjalnego otwarcia 19 lutego o godz. 19 – wyjaśnia Natalia Tryba. 

– Teraz zdradzę, że 19 lutego 2016 r., to dzień, na który czekaliśmy od września ubiegłego roku. Zaczęło się od pomysłu, później crowdfunding na portalu Aktywni Mieszkańcy, plany, zbiórka publiczna na ulicach i OGROM pracy, w której pomagali nam przyjaciele, znajomi i mnóstwo ochotników wolontariuszy!

Od grudnia trwał remont. Zniknęły stare tapety, cegły przykrył nowy tynk, szpachla i kolory. Puste wnętrze wypełniła chęć do działania, ciepło w pięknym kaflowym piecu i meble – opowiada.

Program otwarcia:

  • Wieczór rozpocznie się wystawą pt. „7” – absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prezentującej słynące z tej uczelni, malarstwo współczesne.
  • O godzinie 20 wystąpi Sławomir Ramian z zespołem w składzie: Norbert Pajek – gitara elektryczna, Grzegorz Nosek – gitara basowa, Miłosz Mikrut – instrumenty perkusyjne.

Natalii gratulujemy nie tylko pomysłu, ale i energii, dzięki której Tarnów może chwalić się pierwszym w Małopolsce Art Squatem.

Wróć do góry