Ze złotym medalem wywalczonym wśród szkół społeczno-przyrodniczych (w tym typie uczelni rywalizują od dwóch lat nasi akademicy po zmianie przepisów) wrócili z finału w Opolu piłkarze ręczni KU AZS Akademii Tarnowskiej. W klasyfikacji generalnej podopieczni trenera Przemysława Markowicza zajęli ostatecznie siódme miejsce.

Fazę grupową finału nasi akademicy rozpoczęli od porażki z późniejszymi mistrzami, Politechniką Opolską. Aby myśleć o awansie, kolejne mecze musieli wygrać i tak też się stało. Marginesu na błąd nie było, ale zwycięstwa z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Warszawską pozwoliły na awans do czołowej ósemki w Polsce.

W fazie pucharowej zawodnicy trenera Przemysława Markowicza przegrali z ekipą UMCS Lublin i została im walka o miejsca 5-8. W meczu o miejsce piąte tarnowianie przegrali z AWF Warszawa, ale w ostatnim występie rozgrywanych w Opolu finałów pokonali AWF Kraków w klasyfikacji generalnej zajęli ostatecznie 7. miejsce. Wyżej nie było ekip ze szkół z grupy społeczno-przyrodniczych, a to oznaczało pierwszy od lat złoty medal szczypiornistów w tzw. „typach”.

– Wróciliśmy do gry o najwyższe cele i od razu „z przytupem”, zdobywając medal – mówi trener Przemysław Markowicz. Dziękuję moim zawodnikom za walkę do końca, za to, że w każdym meczu zostawiali na boisku serce. Mam nadzieję, że szczypiorniak „odżyje” w naszej Uczelni i walka o najwyższe cele będzie standardem. Dziękuję też oczywiście władzom Akademii za wsparcie w drodze do tego sukcesu – dodaje trener.

Skład medalistów: Bartosz Batko (WF I mgr), Maciej Grech (Fizjoterapia IV), Kacper Zając (WF I lic.), Kacper Tuman (Elektronika i telekomunikacja, I lic), Tomasz Stono (Informatyka II lic.), Konrad Sanek (Elektrotechnika, II lic.), Michał Słupski (WF, I lic.), Krystian Iwaniec (WF, II lic.), Jakub Wysocki (Fizjoterapia, I), Konrad Wątroba (Fizjoterapia I), Jakub Tokarz (WF, I lic.), Kacper Słowik (Ekonomia, II lic).