Wykładowcy Katedry Chemii Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego PWSZ w Tarnowie oraz studenci Naukowego Koła Chemików OZON zaprezentowali niezwykle ciekawy pokaz chemiczny podczas gali finałowej Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland w kategorii technik laboratoryjny, która odbyła się w siedzibie chemicznego giganta – Grupy Azoty.

WorldSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych, zwane potocznie „igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych”.

Głównym organizatorem zawodów był WorldSkills Poland we współpracy z Grupą Azoty S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Do finału eliminacji zakwalifikowało się sześciu zawodników z całej Polski. Na zawodników czekały 4 moduły praktycznych zadań w laboratorium, rozmowa kwalifikacyjna oraz rozmowa w języku angielskim. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał 6-osobowy skład sędziowski.

Zwycięzcą okazał się Krzysztof Jasieński, który będzie reprezentować Polskę na zawodach WorldSkills w Szanghaju w 2022 roku.

Fot. Artur Gawle oraz Archiwum PWSZ

Więcej zdjęć Artura Gawle TUTAJ

Wróć do góry