23 kwietnia dr Marta Chrabąszcz wykładowca PWSZ w Tarnowie oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odebrała z rąk Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

W ramach konkursu dr Marta Chrabąszcz opracowała program nauczania języka polskiego zgodny z nową podstawą programową, która będzie obowiązywać w szkołach ponadgimnazjalnych od przyszłego roku szkolnego.

W uroczystości, która odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, wzięła udział również podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Joanna Berdzik. Minister Joanna Berdzik wraz z Andrzejem Jasińskim, koordynatorem ogólnopolskiego projektu dotyczącego wdrażania nowej podstawy programowej, poprowadzili dyskusję na temat statusu programów nauczania w prawie oświatowym oraz roli dobrych programów w pracy szkoły.

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas przede wszystkim pogratulowała wysokiego poziomu prac konkursowych oraz twórczego opracowania zapisów nowej podstawy programowej. Pani Minister podziękowała także za opracowanie modelowych programów, które mogą być wykorzystane przez innych nauczycieli.